Telefon

08-568 913 01

E-post

dagy.info@danderyd.se

Adress

Rinkebyvägen 4, 182 36 Danderyd

Kollektivtrafik

Buss: 602, 604, 611, 613
Roslagsbanan: Djursholms Ekeby Station

Studie- och yrkesvägledare

Maj Orve
Maj Orve
maj.orve@danderyd.se 08-568 91 316
Ekonomiprogrammet


Anna Lindgren
Anna Lindgren
anna.lindgren@danderyd.se 08-568 91 309
Naturvetenskapsprogrammet


Annika Sedenberg
Annika Sedenberg
annika.sedenberg@danderyd.se 08-568 91 315
Samhällsvetenskapsprogrammet, ASD, Gymnasiesärskolan


Isabel Svensson
Isabel Svensson
isabel.svensson@danderyd.se 08-568 91 317
Teknikprogrammet, Språkintroduktion


Skolledningen

Viktoria Wallin
Viktoria Wallin
Rektor samordning, ASD, Gysär
viktoria.wallin@danderyd.se 073-807 03 05



Åsa Hedman
Åsa Hedman
Rektor SA-ES-SI
Asa.hedman@danderyd.se 073-748 19 22


Anette Bjärås
Anette Bjärås
Rektor NA-TE och spetsutbildningen i matematik
anette.bjaras@danderyd.se 0737481877